Přenos čísla do sítě FAYN

Přenos vašeho stávajícího telefonního čísla zařídíme za vás. Stačí vyplnit jeden formulář. 

Pokud u nás ještě nemáte účet, zvolte si prosím tarif a dokončete objednávku. Následně můžete vyplnit níže odkazovaný formulář pro přenesení vašeho telefonního čísla. 

Nejjednodušší a nejrychlejší přenos čísla pomocí OKU: 

Alternativní metody přenosu s CAF:

Jakmile od vás obdržíme formulář, dojde k akceptaci požadavku na přenos čísla do naší sítě. Přenos čísla trvá minimálně 3 pracovní dny, přičemž termín přenosu lze s námi dohodnout (maximálně v horizontu 2 měsíců). Po přenesení čísla do naší sítě vám bude přenesené číslo přiřazeno k telefonnímu účtu a tarifu uvedenému ve vyplněném formuláři.

Co byste ještě měli vědět o přenesení čísla pevné linky:

  • Termín přenosu čísla bude stanoven na základě dohody s vámi. 
  • Přesné datum vám zašleme e-mailem dostatečně v předstihu.
  • V průběhu procesu přenosu čísla nedojde k výpadku provozu vaší telefonní linky. Po celou dobu přenosu čísla můžete bez omezení telefonovat.
  • Po přenesení čísla do naší sítě bude linka u opouštěného operátora zrušena. Před odesláním formulářů k přenosu čísla zkontrolujte, zda nemáte na telefonní lince aktivní další služby (např. televize, ADSL Internet). V případě, že tyto doplňkové služby již nechcete od opouštěného operátora využívat, je potřeba je zrušit, vzhledem k tomu, že nebývají automaticky zrušeny s telefonním číslem.
  • Nelze přenést pražské pevné číslo pro stanici umístěnou v Brně apod. Lze přenést pouze aktivní telefonní číslo z pevné linky.
  • Telefonování v rámci VoIP sítě FAYN zdarma (pokud to tarif umožňuje) není pro přenesená čísla dostupné. Chcete-li si volat v rámci VoIP sítě FAYN s kýmkoli a jakkoli dlouho zdarma, využívejte k tomu prosím čísla námi přidělená. Na svém účtu můžete mít například jak své přenesené číslo, tak číslo přidělené. Funkci volání zdarma i na k nám přenesená pevná čísla do budoucna připravujeme.